Fitore historike në Bukuresht

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka arritur suksesin më të madh të saj të dielën në Bukuresht. Kombëtarja jonë e mposhti Rumaninë vendase me rezultat bindës, 30:25. Është kjo fitorja jonë e parë në kualifikime evropiane si mysafir dhe ndaj Kombëtares më të madhe. Ndeshjen e nisëm keq, por shpejt u konsoliduam dhe mbajtëm rezultatin […]

Kombëtarja vazhdon përgatitjet, vajzat shumë të motivuara

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) po vazhdon në Istog përgatitjet për ndeshjet e javës së ardhshme në Austri. Selektori Agron Shabani është i kënaqur me punën që po bëhet. Ai tregon se vajzat janë shumë të motivuara.“Atmosfera është shumë e mirë. Ka kohë që nuk kemi pasur tubime të këtij lloji. Vajzat janë shumë […]

Fitore edhe për Prishtinën e Kastriotin

Java e 17-të e Superligës së hendbollisteve ka vazhduar të shtunën me dy ndeshje të tjera.Skuadrat favorite nuk kanë lejuar befasi.Prishtina e mposhti Vjosën me rezultat 38:18, derisa Kastrioti fitoi ndaj Dritës me rezultat 39:26.Prishtina renditet e treta me 29 pikë. Kastrioti është i katërti me 23 pikë, ndërsa Vjosa e Drita janë në pjesën […]