Kampioni merr pikë në kryeqytet, Vushtrria fiton në Ferizaj

Nuk ka dhënë fitues derbi i xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në kryeqytet, Prishtina e Ferizaj barazuan 33:33. Skuadra prishtinase kishte epërsi prej dy golave pas pjesës së parë, 18:16, por atë nuk e mbajti deri në fund. Ndeshjen më mirë e hapën ferizajaset që kishin epërsi deri […]

E 26-ta rresht për Besa Famgasin, e 13-ta për Kastriotin

Besa Famgas e ka shënuar fitoren e 26-të rresht në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në kuadër të Superligës A, skuadra pejane fitoi në “Karagaçi” me rezultatin bindës, 41:22. Besa Famgas e mposhti Trepçën e Mitrovicës. Nikola Prce realizoi 8 gola për Besën kurse Arbios Mushkolaj e Victor Alonso i […]

Llapi nuk lejon befasi ndaj Prizrenit

Besian Abazi ishte më efikasi në fitoren e thellë të Llapit ndaj Prizrenit. Ndeshja e luajtur të premten mbrëma në Podujevë e hapi xhiron e 23-të të Superligës B të hendbollistëve.Llapi fitoi me rezultatin 41:26. Që në pjesën e parë llapjanët krijuan epërsi bindëse, 22:10.Abazi realizoi 14 gola për Llapin, ndërsa 6 i shtoi Artir […]

Llapi e Prizreni luajnë sot, skuadrat tjera në fundjavë

Me ndeshjen Llapi – Prizreni fillon xhiroja në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Kjo ndeshje luhet të premten (sot) nga ora 18:30 dhe i takon javës së 23-të të Superligës B. Llapi është favorit i madh ndaj Prizrenit.Më shumë rivalitet pritet në ndeshjen Vushtrria – Zhegra, që zhvillohet të shtunën nga ora 19:00. Në […]