Me tjetër fitore bindëse, Istogu kalon në finale të plejofit

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në finale të plejofit të Superligës së Kosovës. Istogaset të shtunën në Ferizaj fituan ndaj kampionit të edicionit të kaluar me rezultat 35:20. 17:5 ishte rezultati pas pjesës së parë. Istogu e ka fituar bindshëm edhe ndeshjen […]

Rahoveci, anëtar i ri i Superligës së Kosovës në hendboll

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” e siguruan të shtunën në Istog, duke e fituar ndeshjen e plejautit ndaj Vushtrrisë. Rezultati në fund të ndeshjes ishte27:26 në të mirë të Rahovecit. Rahoveci u rendit i dyti në Ligën e Parë dhe siguroi […]

Drita mbetet në Superligë

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen në elitë, Drita e siguroi të shtunën në Istog me fitore ndaj Prizrenit në ndeshjen e plejautit. Rezultati ishte 36:23 në të mirë të gjilanaseve. Drita kampionatin e kishte përfunduar në pozitën e parafundit në Superligë, […]

Kombëtarja vendoset në Suedi, nesër ndeshja e vështirë me nënkampionen e botës

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës të fazës së dytë kualifikuese për Euro 2022. Tashmë këto kualifikime janë të suksesshme për ne. Jemi konsoliduar si Kombëtare që i takon fazës së dytë kualifikuese, kemi fituar respektin e të gjithëve dhe po shfaqim […]