Rahoveci, anëtar i ri i Superligës së Kosovës në hendboll

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” e siguruan të shtunën në Istog, duke e fituar ndeshjen e plejautit ndaj Vushtrrisë.

Rezultati në fund të ndeshjes ishte27:26 në të mirë të Rahovecit.

Rahoveci u rendit i dyti në Ligën e Parë dhe siguroi ndeshjen e plejautit ndaj Vushtrrisë që ishte e parafundit në Superligë.

Në pjesën e parë vushtrriasit ishin vazhdimisht në epërsi, që shkoi deri në katër gola. Pjesa e parë përfundoi 16:13 për Vushtrrinë.

Në fillim të pjesës së dytë epërsia e Vushtrrisë shkoi deri në pesë gola, por Rahoveci nuk u ndal. Në minutën e 50-të rezultati u barazua në 23:23. Prapë vushtrriasit kaluan në avantazh, 25:23 e 26:24. Në minutën e 58-të rezultati u barazua në 26:26, ndërsa më pas Rahoveci ia doli të shënoi edhe golin e fitores, 27:26.

Mirsad Jashari e Muhamed Hyseni shënuan nga 7 gola për Vushtrrinë. Te Rahoveci u shqua Çlirim Rama me 11 gola.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova