Deçani e Besa Famgas takohen në finalen e Ligës së Pionierëve

Të shtunën në Deçan janë luajtur ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Pionierëve të Kosovës në hendboll. Kalimin në finale e kanë siguruar Besa Famgas e Deçani. Skuadra pejane, Besa Famgas fitoi ndaj Zhegrës me rezultat 18:14. Olsi Mulaj me 6 dhe Ersi Sheqerolli me 5 gola ishin më efikasët te Besa Famgas. Elion Goqi shënoi […]