Deçani e Besa Famgas takohen në finalen e Ligës së Pionierëve

Të shtunën në Deçan janë luajtur ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Pionierëve të Kosovës në hendboll. Kalimin në finale e kanë siguruar Besa Famgas e Deçani.

Skuadra pejane, Besa Famgas fitoi ndaj Zhegrës me rezultat 18:14. Olsi Mulaj me 6 dhe Ersi Sheqerolli me 5 gola ishin më efikasët te Besa Famgas. Elion Goqi shënoi 7 gola për Zhegrën kurse Ardit Tahiri shënoi pesë herë.

Deçani në gjysmëfinalen tjetër e mposhti Kastriotin me 21:13. Bleron Cacaj ishte më efikasi te deçanasit me 5 gola, sa i kishte edhe Elton Gashi te Kastrioti.

Të dielën në Pejë fillimisht luhet ndeshja për vend të tretë në mes të Zhegrës e Kastriotit. Kurse në finale takohen Besa Famgas e Deçani.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …