Kombëtarja U19 luan ndeshjen e parë stërvitore me Bullgarinë

Sot në Gabrovo, Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll (femrat) ka luajtur ndeshjen e parë stërvitore me Kombëtaren e Bullgarisë. Ndeshja i ka shërbyer shtabit teknik për ta parë formën e lojtareve dhe për ta përgatitur ekipin për Evropianin që të shtunën nis në Shkup. Ndeshja është mbyllur me rezultat 26:19 në të mirë të […]