Mblidhet Kombëtarja U19 e hendbollistëve

Dje aktivitetin e parë për këtë verë e ka pasur edhe Kombëtarja U19 e hendbollistëve. Nën mbikëqyrjen e selektorit Bujar Qerimi dhe kryetrajnerit të kësaj gjenerate, Taib Kabashi, hendbollistët e rinj u janë nënshtruar testimeve të ndryshme. Grumbullimi i parë është mbajtur në Prishtinë. Muajin tjetër kjo gjeneratë premtuese merr pjesë në Evropianin e Divizionit […]

Fitore në ndeshjen e dytë ndaj Bullgarisë

Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll ka luajtur sot ndeshjen e dytë stërvitore ndaj Bullgarisë. Në Gabrovo, vajzat tona kanë fituar me rezultat 30:29. Pas pjesës së parë rezultati ishte 16:14 për Kombëtaren tonë. Gjatë ndeshjes epërsia ka shkuar deri në gjashtë gola. Paraqitja ishte e nivelit më të lartë se në ndeshjen e parë, […]