Vëllaznimi i gatshëm për debutimin evropian

Vëllaznimi i Gjakovës për herë të parë do të luaj në gara evropiane në hendboll. Hendbollistët gjakovarë paraqiten në raundin e parë të Kupës Evropiane (EHF European Cup). Skuadra gjakovare të premten ka udhëtuar për në Luksemburg ku i luan të dy ndeshjet e raundit të parë. Përballë Vëllaznimit do të jetë skuadra Handball Kaerjeng. […]

Kapitenia Demaj: Mezi pres të luaj sërish për Kosovën

Pas një viti e gjysmë mungesë për shkak të lëndimit të gjurit, kapitenia e Kombëtares së Kosovës, Leonora Demaj ka nisur me ndeshje. Demaj po luan për Ringkobingun në elitën daneze, njërën prej ligave më të forta në botë.Demaj po kthehet gradualisht në formë dhe në ritmin e ndeshjeve. Ajo luan në një skuadër me […]