Selektori Shabani përcjell nga afër fitoren e parë të Hajdarit e Demajt

Selektori i Kosovës, Agron Shabani, të enjten mbrëma ishte në Danimarkë, ku e pa nga afër fitoren e skuadrës Ringkobing ndaj asaj Kobenhavn. Ringkobingu fitoi 28:27 ndeshjen e javës së pestë të elitës daneze, njërës prej ligave më cilësore në botë.Te Ringkobingu luajnë kapitenia e Kosovës, Leonora Demaj dhe dy reprezentueset tjera, Marigona e Arlinda […]

Besa Famgas fiton derbin në kryeqytet

Besa Famgas e ka nisur me fitore mbrojtjen e titullit në Superligën e Kosovës në hendboll. Në kuadër të xhiros së parë të Superligës, Besa Famgas të enjten mbrëma në kryeqytet fitoi ndaj Prishtinës me rezultat bindës, 40:34.Që në pjesën e parë pejanët u shkëputën në rezultat. Pas 30 minutave lojë rezultati ishte 21:11 për […]

FHK-ja shpreh ngushëllime për vdekjen e ish-hendbollistit vushtrrias, Valmir Meholli

Ish-hendbollisti vushtrrias, Valmir Meholli, ka vdekur të enjten pas një aksidenti. Vdekja e hershme e Mehollit ka tronditur klubin Vushtrria, por edhe gjithë komunitetin e hendbollit në Kosovë.I ndjeri ka dhënë kontribut si lojtar te Vushtrria, ku do të mbahet mend gjithnjë.Familjes Meholli dhe klubit Vushtrria, ngushëllime i ka shprehur presidenti i Federatës së Hendbollit […]