Fitorja e tretë për Vushtrrinë

Kampionia në fuqi, Vushtrria, ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të premten në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë, Vushtrria fitoi në Ferizaj ndaj Kastriotit vendas me rezultat 34:25. Fitorja e Vushtrrisë u sigurua vetëm në pjesën e dytë. Pjesa e parë përfundoi me rezultat 14:13 për vushtrriaset.Vushtrria tani udhëheq […]

Ndeshje interesante në Rahovec, Prishtinë e Drenas

Java e tretë e Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve ofron disa ndeshje me rivalitet. Ndeshja me rivalitetin më të madh pritet të jetë ajo në mes të Rahovecit e Vëllaznimit, dy skuadrave me cilësi të përafërt. Rahoveci i promovuar në Superligë, është i shtati me 2 pikë. Vëllaznimi ka luajtur dy […]

Ndeshja Kastrioti – Vushtrria hap xhiron e tretë

Me ndeshjen Kastrioti – Vushtrria hapet xhiroja e tretë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Kjo ndeshje luhet të premten (sot) prej orës 17:00 në Ferizaj. Bëhet fjalë për dy skuadra që kanë dhënë shumë për hendbollin kosovar dhe me traditë të pasur. Kampionia aktuale, Vushtrria, udhëheq në tabelë me 4 […]