Vushtrria e Prizreni në kërkim të fitoreve të reja

Në fundjavë luhen ndeshjet e javës së dytë të Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.Vushtrria llogaritë në dy pikë të reja nga udhëtimi që do ta ketë në Ferizaj. Vushtrria është mysafire e Ulpianës, të dielën nga ora 12:00. Ulpiana ndeshjen e luan në Ferizaj. Vushtrria ka fituar ndeshjen e […]

Ndeshjet e Ligës së Parë luhen të dielën

Ndeshjet e Ligës së Parë në konkurrencë të femrave luhen të dielën. Në program është java e dytë, ndërsa priten ndeshje të mira. Prej orës 11:00 në palestrën “Minatori” në Mitrovicë takohen CLICK e Trepça, ndonëse skuadra prizrenase është vendase. Për shkak se palestra në Prizren është e zënë për vaksinim, edhe skuadra tjetër nga […]

Hendbollistet i luajnë ndeshjet e xhiros së katërt

Të shtunën e të dielën luhen ndeshjet e javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Skuadrat favorite nuk pritet të kenë shumë telashe për të fituar pikët e reja, ndërkohë që në disa ndeshje pritet rivalitet më i madh. Shqiponja – Jusuf Gërvalla është ndeshja e parë, që luhet […]

Në Ferizaj e Gjakovë ndeshjet më interesante

Java e katërt e Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) sjell ndeshje të tjera interesante. Katër ndeshje të javës së katërt luhen të shtunën e një të dielën. Ndeshje me rivalitet pritet në Ferizaj, ku të shtunën prej orës 17:30 takohen Kastrioti dhe Rahoveci. Të dy skuadrat janë në kërkim të fitores pas dështimit në […]