Ferizaj fiton derbin e qytetit

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit në hendboll. Kastrioti e Ferizaj luajtën të shtunën në kuadër të javës së tetë të Superligës së hendbollisteve. Ferizaj fitoi me rezultatin 34:30. Diferenca u bë në pjesën e parë, të cilën KHF Ferizaj e fitoi me rezultat 21:14. Albulena Basha shënoi 14 gola për Ferizajn. Meri Koneski […]

Kombëtarja kërkon të reagojë, ndaj Belgjikës luhet për fitore

Kombëtarja e Kosovës në hendboll është e gatshme për ndeshjen e dytë kualifikuese për Botërorin 2023. Pas ndeshjes së fortë me Turqinë, Kombëtarja ka vazhduar në Prishtinë përgatitjet për ndeshjen ndaj Belgjikës që luhet të dielën nga ora 17:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet. Në Eskishehir, Kosova humbi me dy gola dallim […]

Presidenti Saraçini në Kongresin e IHF-së, Hassan Moustafa zgjedhet edhe për një mandat

Federata Ndërkombëtare e Hendbollit (IHF) në Kongresin e 38-të ka rizgjedhur Dr. Hassan Moustafan në krye të saj. Për egjiptianin Moustafa është mandati i gjashtë në krye të shtëpisë botërore të hendbollit. Mandati i tij është katërvjeçar.Në këtë Kongres të mbajtur “online”, nga Kosova mori pjesë Kryetari i Federates së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini.Në […]