Potaissa Turda kishte luajtur në Mitrovicë në vitin 2017

Skuadra e madhe rumune, Potaissa Turda për herë të dytë vjen në Kosovë për të luajtur ndeshje evropiane. Për herë të parë ishte në nëntor të vitit 2017. Saktësisht më 25 e 26 nëntor, Turda ishte përballur me Trepçën në Mitrovicë në raundin e tretë të Kupës Sfiduese, që tani njihet si Kupa Evropiane. Turda […]

Te Besa Famgas besojnë në fitore

Kampionia e Kosovës, Besa Famgas, të dielën luan ndaj skuadrës rumune Potaissa Turda. Ndeshja që zhvillohet prej orës 18:00 në palestrën “Karagaçi” është e para e raundit të tretë të Kupës Evropiane.Për më të rejat në kampin pejan dhe për synimet e Besës në ndeshjen ndaj Turdas rumune, është deklaruar trajneri Arben Muqolli. “Të dielën […]

Kastrioti sfidon liderin

Kastrioti i Ferizajt e sfidon liderin e klasifikimit, Istogun, në javën e 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Ndeshja Istogu – Kastrioti luhet të shtunën nga ora 18:00, ndërsa istogaset janë në kërkim të dy pikëve të reja. Istogu ka fituar dhjetë ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me […]

Java e 11-të me ndeshje interesante

Të shtunën luhen tri ndeshje të javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Edhe java e 11-të ofron shumë duele interesante dhe me rivalitet, ashtu si edhe xhirot e kaluara. Dy skuadrat me traditë, Trepça e Kastrioti takohen nga ora 19:00 në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Trepça e kishte fituar ndeshjen e […]