Besa mposht Deçanin dhe kthehet në vendin e parë

Pas paraqitjes dinjitoze në skenën evropiane, Besa Famgas i është kthyer ndeshjeve në Superligën e Kosovës. Besa të martën e luajti ndeshjen e javës së 12-të ndaj Deçanit. Fitoi me rezultat 42:17, ndonëse pushoi disa prej lojtarëve bartës. Jon Muqolli e Arbios Mushkolaj ishin më efikasët te ekipi pejan me nga 8 gola. Jon Vokshi […]