KEP sërish partner i FHK-së

Numri i partnerëve të Federatës së Hendbollit të Kosovës sa shkon e rritet. Të premten FHK-ja ka firmosur marrëveshjen e sponsorizimit me institucionin mikro-financiar KEP.KEP është partner besnik i Federatës tonë. KEP-i edhe më herët ka sponsorizuar FHK-në për aktivitete të ndryshme të saj. Marrëveshja e sponsorizimit është për një vit dhe është nënshkruar në […]

Deçani e Rahoveci nikoqirë të derbive të xhiros

Deçani – Vëllaznimi dhe Rahoveci – Kastrioti janë kryendeshjet e javës së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.Ndeshja në Deçan luhet të shtunën nga ora 19:00, ndërsa ajo në Rahovec të dielën nga ora 18:00.Këto katër skuadra janë në garë për të zënë vend në Superligën A. Aktualisht Rahoveci është […]