Quni: Do të japim çdo gjë për fitore

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar të martën përgatitjet për dy ndeshjet e fundit kualifikuese për Botërorin 2023. Nesër prej orës 19:15, Kosova luan në Prishtinë ndaj Turqisë, ndërsa të shtunën është ndeshja e fundit në udhëtim me Belgjikën.Gjasat për kalim tutje ekzistojnë, por janë të vogla tashmë.Ndërsa përkushtimi i djemve tanë për të […]

Kërkon falje televizioni grek

Televizioni grek që e ka transmetuar ndeshjen mes Greqisë dhe Kosovës, ERT3, ka kërkuar falje për lëshimin që e ka bërë.Në grafikën e ndeshjes flamuri i Kosovës ishte paraqitur në formë të çrregullt. Në vend të hartës së Kosovës ishte paraqitur harta e Australisë.Federata e Hendbollit e Kosovës ka reaguar menjëherë për këtë rast, duke […]

Afati kalimtar deri më 15 janar

Më 7 janar është hapur afati kalimtar për hendbollistë dhe hendbolliste. Afati kalimtar është i hapur deri më 15 janar, ndërsa pritet të ketë lëvizje të lojtarëve. Janë disa skuadra që kanë paralajmëruar angazhimin e lojtarëve të rinj për pjesën e dytë të kampionatit. Pritet garë e fortë si te hendbollistët ashtu edhe te hendbollistet […]