Pikë të reja për Vushtrrinë e Ferizajn

Vushtrria e Ferizaj kanë fituar pikët në ndeshjet e javës së 15-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).Vushtrria fitoi në Gjilan ndaj Dritës me rezultat të lartë, 62:17. Vushtrria është e dyta me 26 pikë, katër më pak se lideri, Istogu. Drita është në pritje të pikëve të para.Të dielën u luajt edhe një […]

Rahovecit i takon ndeshja përmbyllëse

Rahoveci e ka fituar ndeshjen përmbyllëse të xhiros së 18-të, përkatësisht të pjesës së rregullt të kampionatit në Superligën e Kosovës në hendboll.Të dielën në Podujevë, Rahoveci fitoi ndaj Llapit vendas me rezultat të ngushtë, 36:34. Vreshtarët në pjesën e parë kishin epërsi të vazhdueshme, ndërsa pas 30 minutave lojë rezultati ishte 18:13 për Rahovecin. […]

Prishtina mposht Deçanin, Besa merr pikët në Mitrovicë

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Deçanit në kuadër të xhiros së 18-të të Superligës së hendbollistëve. Ndeshja u luajt të shtunën në kryeqytet dhe u takoi vendasve me rezultat 32:29.Në pjesën e parë mysafirët ishin në epërsi thuajse deri në fund. Pas 30 minutave lojë rezultati ishte 17:16 për Prishtinën.Në pjesën e dytë vendasit u […]