Turne i hendbollisteve në Gjakovë

Klubi i hendbollit Shqiponja organizon edicionin e radhës së turneut tradicional “Shqiponja 2000”. Turneu mbahet të hënën (sot) dhe të martën, ndërsa marrin pjesë katër skuadra të hendbollisteve. Pos nikoqirit, Shqiponjës, pjesë e turneut janë Ulqini dhe Nikshiqi nga Mali i Zi, si dhe lideri i Superligës së Kosovës, Istogu. Sot janë gjysmëfinalet, prej orës […]

Kosova to host IHF Trophy again

Kosova will once again host the junior and youth IHF Trophy competition for the European zone.  From 10 to 16 October, the IHF Trophy competitions in the junior and youth categories will be held in Prishtina.  The national teams of Albania, Andorra, Armenia, Azerbaijan, Bulgaria, Great Britain, Georgia, Ireland, Moldova and Malta have been invited […]