Hendbollistet i luajnë gjysmëfinalet e para

Të mërkurën e të enjten janë ndeshjet e para gjysmëfinale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.Të mërkurën prej orës 20:30 është ndeshja Istogu – Vushtrria. Ndeshja luhet në Istog, ndërsa skuadra vendase kërkon fitoren e radhës.Istogu i ka fituar të gjitha ndeshjet në stinorin e rregullt dhe në plejof […]

Përvojë shumë e rëndësishme për gjyqtarët Edmond e Edonis Beqiri në Pragë

Vazhdon shkollimi dhe avancimi i gjyqtarëve kosovarë të hendbollit. Në kuadër të këtij misioni, gjyqtarët perspektivë nga Vushtrria, Edmond dhe Edonis Beqiri prej 14 deri më 18 prill ishin në Pragë të Çekisë.Ata kanë drejtuar shumë ndeshje të një turneu të hapur, të quajtur “Praga 2022”. Qëndrimi i Edmond dhe Edonis Beqirit në Pragë u […]

Hendbollistet e reja e luajnë edhe ndeshjen e tretë në Kampionatin Mesdhetar

Kombëtarja U16 e Kosovës në hendboll (vajzat) e ka luajtur të martën ndeshjen e tretë në Kampionatin Mesdhetar që po mbahet në Podgoricë të Malit të Zi. Pas ndeshjeve me Malin e Zi dhe Rumaninë, vajzat tona kishin tjetër sfidë të vështirë. Përballë e kishin Spanjën. Spanja fitoi me rezultat 20:8. Ndonëse rezultati është i […]