Besa të shtunën kërkon finalen, Prishtina të dielën

Besa Famgas planifikon që të shtunën të sigurojë kalimin në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Besa ishte bindëse të enjten ndaj Rahovecit dhe fitoi gjysmëfinalen e parë. Ndonëse Besa ishte vendase, ndeshja u luajt në Rahovec për shkak se palestra në Pejë ishte e zënë. Ndeshja e kthimit luhet në […]

Vushtrria e Ferizaj shpresojnë të barazojnë rezultatin në gjysmëfinale të plejofit

Të shtunën janë ndeshjet e dyta në serinë gjysmëfinale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (vajzat).Ndeshjet e para janë luajtur në mesjavë, kurse janë fituar nga Istogu e Prishtina. Këtyre dy skuadrave u mjafton nga një barazim në ndeshjet e dyta për të kaluar në finale të madhe.Por plane tjera kanë Vushtrria e […]

Hendbollistet mposhten nga Sllovakia, nesër e kanë ndeshjen përmbyllëse

Kombëtarja U16 e Kosovës në hendboll (vajzat) të premten e ka luajtur një tjetër ndeshje në Kampionatin Mesdhetar që po mbahet në Podgoricë të Malit të Zi.Për rangim nga pozita e pestë e deri në pozitën e tetë, Kombëtarja jonë luajti me Sllovakinë. Humbi me rezultat 21:14, ndonëse u përmirësua gjatë ndeshjes. Dallimi u bë […]