Fitore e rëndësishme e Demajt dhe Hajdarit

Dy hendbollistet e rëndësishme të Kosovës, kapitenia Leonora Demaj dhe Marigona Hajdari kanë shënuar fitore të rëndësishme të dielën. Ato me skuadrën Ringkobing kanë fituar bindshëm, 35:26, ndaj skuadrës Ringsted. Ishte ndeshja e parë e serisë së plejautit ku skuadrat luajnë për një vend në elitën e Danimarkës në edicionin e ardhshëm. Ringkobingu ka luajtur […]

Vazhdon seria impresive e katërshes së Kosovës

Kreuzlingeni i katër lojtarëve të Kombëtares së Kosovës po vazhdon marshimin drejt Superligës së Zvicrës. Kjo skuadër thuajse e ka siguruar vendin e parë pas stinorit të rregullt dhe në serinë finale për një vend në elitë do të luaj më ekipin e vendit të dytë, Wadenswil/Horgan. Skuadra që shënon tri fitore kalon në Superligë […]

Besa Famgas e bën hapin e madh drejt titullit të kampionit

Besa Famgas e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll. Skuadrës pejane tani i duhet edhe një fitore apo një barazim për ta mbrojtur titullin e kampionit.Finalja e parë në mes të Besës dhe Prishtinës u luajt të shtunën mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë dhe përfundoi me […]

Istogu fiton për një gol finalen e parë të luajtur në palestrën e stërmbushur

Një ndeshje dramatike është luajtur të shtunën mbrëma në palestrën në Istog që ishte e stërmbushur me thuaje 2000 shikues. Hendbollistet e Istogut dhe ato të Ferizajt e kanë zhvilluar ndeshjen e parë të finales së plejofit në Superligën e Kosovës. Skuadra e Istogut pas një ndeshje interesante ka fituar me një gol dallim, 32:31. […]