Publikohet lista e hendbollistëve që marrin pjesë në kamp

Të shtunën prej orës 11:00 në Gjakovë grumbullohen hendbollistët e rinj që marrin pjesë në kampin e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Për një javë hendbollistët e grupmoshës U16 do të ushtrojnë dhe do të marrin informata të bollshme lidhur me sportin tonë të bukur. Në këtë listë janë edhe tre lojtarë që janë thirrur […]

Publikohet lista e hendbollisteve të ftuara në kampin e FHK-së

Plot 40 hendbolliste të reja janë ftuar në kampin e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Kampi mbahet prej 2 deri më 9 korrik në Gjakovë, ndërsa trajnerë janë Granit Sahiti, Fatmire Basholli e Albina Rugova.Koordinator i kampit për të dy gjinitë është Benon Brahushi. Në kamp janë ftuar hendbolliste të grupmoshës U16, që pak kohë […]

Kombëtarja U20 nisi përgatitjet, Kabashi vlerëson grupin

Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll ka nisur të hënën përgatitjet për Evropianin e muajit të ardhshëm. Nën urdhrat e kryetrajnerit Taib Kabashi janë 20 hendbollistë. Kabashi ka vlerësuar fillimin e përgatitjeve, ndërsa pranon se grupi në Kampionatin Evropian është i fortë. Kosova U20 prej 16 deri më 24 korrik luan në Evropianin e Divizionit […]