Publikohet lista e hendbollistëve që marrin pjesë në kamp

Të shtunën prej orës 11:00 në Gjakovë grumbullohen hendbollistët e rinj që marrin pjesë në kampin e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Për një javë hendbollistët e grupmoshës U16 do të ushtrojnë dhe do të marrin informata të bollshme lidhur me sportin tonë të bukur.

Në këtë listë janë edhe tre lojtarë që janë thirrur në tubimin e Kombëtares U20, Olsi Mulaj, Amar Muqolli e Granit Kadiri . Me hendbollistët e rinj do të punojnë trajnerët Drilon Tahirukaj e Fatmir Ademaj. Koordinator i kampit është Benon Brahushi.

Në kamp janë ftuar hendbollistë të klubeve si Besa Famgas, Prishtina, Trepça, Kastrioti, Rahoveci, Deçani, Vëllaznimi, Llapi, Istogu, Vushtrria, Dukagjini, Prizreni dhe një lojtar që bën karrierë jashtë vendit.

Grumbullimi bëhet në konviktin “Sadik Stavileci”.

 EmriEkipi
1Bleon SylajKH Istogu
2Albios BeqirajKH Istogu
3Erolind RugovaKH Istogu
4Dijar IdriziKH Besa Famgas
5Edonis HajraKH Besa Famgas
6Olt KabashiKH Besa Famgas
7Genc GashiKH Besa Famgas
8Bilall MazrekajKH Deçani
9Elton HysenajKH Deçani
10Eminent DobrajKH Deçani
11Arbenit ShalaKH Deçani
12Gert ZhubiKH Vëllaznimi
13Gerti MorinaKH Vëllaznimi
14Ari BrahushiKH Vëllaznimi
15Rron HaxhismajliKH Vëllaznimi
16Olti HotiKH Rahoveci
17Dren GashiKH Dukagjini
18Erion KrasnqiKH Dukagjini
19Lumi XhemajliKH Prishtina
20Erion BajramiKH Prishtina
21Eris CanolliKH Prishtina
22Lis XhemajliKH Prishtina
23Etnik BajokuKH Llapi
24Durim TallaKH Llapi
25Edi LushakuKH Llapi
26Erim BajokuKH Llapi
27Eris BeqiriKH Trepça
28Amar ZhilivodaKH Trepça
29Butrint MiftariKH Trepça
30Diolen AjvaziKH Kastrioti
31Ledri MustafaKH Kastrioti
32Drilon BrahimiKH Kastrioti
33Olti ShabaniKH Vushtrria
34Ylli MorinaKH Prizreni
35Joel CubiSC Bottrop

Lajme tjera