Hendbollistet e UP-së mposhten në gjysmëfinale, luajnë për medalje të bronztë

Hendbollistet e Universitetit të Prishtinës janë mposhtur në gjysmëfinale të Kupës Botërore Universitare që po mbahet në kryeqytetin tonë. Të premten pasdite në palestrën “1 Tetori”, Universiteti i Prishtinës u mposht nga ekipi universitar i Koresë së Jugut, Korea National Sport University. 39:24 ishte rezultati në fund, ndërsa pas pjesës së parë rezultati ishte 20:8. […]

Dita e gjysmëfinaleve

Sot zhvillohen gjysmëfinalet e Kupës Botërore Universitare në hendboll. Në palestrën “1 Tetori” në Prishtinë na presin katër ndeshje interesante. Fillimisht prej orës 13:00 hendbollistet e Universitetit të Prishtinës takohen me ato të Universitetit nga Korea e Jugut (KNSU). Prej orës 15:00 është gjysmëfinalja e dytë e hendbollisteve, mes spanjolleve dhe çekeve. Ndërkohë në ora […]