Mirela Gjikokaj në formë, shënon shtatë gola dhe shpallet më e mira

Forma e lojtareve të Kombëtares së Kosovës po shkon duke u ngritur para ndeshjeve të rëndësishme me Ishujt Faroe. Në Norvegji, Mirela Gjikokaj ka shkëlqyer në fundjavë. Ajo u shpall më e mira e ndeshjes në të cilin Follo HK barazoi 28:28 me Haslumin. Gjikokaj ndeshjen e mbylli me shtatë gola të shënuar, ndërsa kishte […]

Beqiri e Krasniqi drejtuan dy ndeshje në Slloveni

Çifti kosovar i gjyqtarëve të hendbollit, Eshref Beqiri – Ilir Krasniqi, ka drejtuar dy ndeshje evropiane në fundjavë. Dyshja vushtrriase ishte e deleguar nga EHF-ja për të drejtuar dy ndeshjet e raundit të parë të Kupës Evropiane mes Maccabi Rishon Lezion (Izrael) dhe RK Slovenj Gradec (Slloveni). Të dy ndeshjet u luajtën në Slovenj Gradec […]