Istogu fiton derbin

KHF Istogu e ka fituar derbin e javës së katërt në Superligën e hendbollisteve. Të enjten mbrëma, Istogu ka fituar ndaj KHF Ferizajt me rezultat 30:22. Ndeshja u luajt në Ferizaj. Kështu Istogu ka vazhduar me fitore në elitën e hendbollit kosovar.Kjo ndeshje është dashur të luhet fundjavën e kaluar, por u shty për shkak […]

Besa Famgas pa telashe në derbi

Besa Famgas nuk ka pasur telashe për ta fituar derbin ndaj Prishtinës. Besa e Prishtina u takuan të enjten mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë, në kuadër të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Besa fitoi me rezultat 39:31.Pejanët nisën herët shkëputjen në rezultat dhe kanë mbajtur epërsi konstante deri në […]

Marigona Hajdari: Mezi presim të luajmë për Kosovën

Dy prej lojtareve kryesore të Kosovës, Marigona Hajdari dhe kapitenja Leonora Demaj kanë zhvilluar ndeshjet e fundit në elitën daneze para grumbullimit me Kombëtare. Kombëtarja jonë grumbullohet javën e ardhshme për ndeshjet me Ishujt Faroe, që i takojnë fazës së parë kualifikuese për Kampionatin Botëror të vitit të ardhshëm. Kosova më 3 dhe 5 nëntor […]