Dedaj kthehet, Kreuzlingeni shënon fitoren e parë

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Valon Dedaj, është kthyer pas mungesës prej disa javësh për shkak të lëndimit. Dedaj të dielën udhëhoqi Kreuzlingenin që shënoi fitoren e parë në Superligën e Zvicrës. Kreuzligeni fitoi 29:28 ndaj Bernit, ndërsa Dedaj shënoi 7 gola nga 11 tentime. Ndeshje të madhe kishte Haris Berisha, që bëri 15 pritje. […]

Ferizaj fiton në Samadrexhë

Me ndeshjen Samadrexha – Ferizaj është mbyllur xhiroja e pestë në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Kjo ndeshje u luajt të dielën pasdite dhe u fitua nga hendbollistet e Ferizajt me rezultat 34:28. Ferizaj shfaqi më shumë në pjesën e parë dhe u shkëput deri në 12 gola. Në pjesën e dytë, vendaset u […]

Selektori Shabani shpall listën për ndeshjet  me Ishujt Faroe

Selektori Agron Shabani ka shpallur listën e hendbollisteve në të cilat llogarit për ndeshjet me Ishujt Faroe. Kombëtarja e Kosovës në hendboll më 3 e 5 nëntor luan ndaj Ishujve Faroe në kuadër të fazës së parër kualifikuese për Botërorin 2023. Të dy ndeshjet luhen në Kosovë, përkatësisht në Istog. Edhe grumbullimi i lojtareve bëhet […]