Kombëtarja U19 grumbullohet në Gjakovë

Në kuadër të javës evropiane, grumbullimin e parë do ta kenë hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës. Grumbullimi fillon të hënën në Gjakovë, ndërsa lojtaret tona të reja do të ushtrojnë nga dy herë në ditë deri të premten.FHK-ja i kushton rëndësi të madhe ngritjes së Kombëtareve të grupmoshave të reja dhe pas Kombëtares U17 […]

Derbi të shtunën, derbi të dielën

Në fundjavë luhen vetëm dy ndeshje të xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Për shkak të angazhimeve evropiane të Besa Famgasit dhe Rahovecit, dy ndeshje tjera luhen më vonë. Por që të dy ndeshjet e fundjavës pritet të jenë interesante dhe të forta. Derbi mes Trepçës dhe Prishtinës zhvillohet të shtunën […]

Në Ferizaj kryendeshja e javës

Në Ferizaj luhet kryendeshja e javës së gjashtë në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën nga ora 18:00 takohen Ferizaj e Vushtrria. Vushtrria është e dyta në tabelë me tetë pikë, përkatësisht me katër fitore e një humbje. Ndërkohë Ferizaj ka tri fitore, një humbje e një barazim dhe renditet i katërti me […]