Kombëtarja U19 grumbullohet në Gjakovë

Në kuadër të javës evropiane, grumbullimin e parë do ta kenë hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës. Grumbullimi fillon të hënën në Gjakovë, ndërsa lojtaret tona të reja do të ushtrojnë nga dy herë në ditë deri të premten.
FHK-ja i kushton rëndësi të madhe ngritjes së Kombëtareve të grupmoshave të reja dhe pas Kombëtares U17 ka vendosur ta grumbullojë edhe Kombëtaren U19, që vitin e ardhshëm paraqitet në Kampionat Evropian.
Kryetrajneri i kësaj grupmoshe, Granit Sahiti, ka ftuar 25 lojtare në kampin përgatitor. Shumica e lojtareve janë të klubeve tona, ndërsa disa lojtare vijnë nga Norvegjia dhe Suedia , ku hendbolli është shumë i zhvilluar.
Grumbullime tjera planifikohen për këtë gjeneratë në muajt e ardhshëm.
Sahiti në punë me hendbollistet e grupmoshës U19 do të ndihmohet nga Fatmire Basholli. Grumbullimi bëhet nga ora 12:00 deri në ora 13:00 në hotelin “Apollonia ” në Gjakovë.

Lista e lojtareve

Nr.Emri dhe mbiemri  Klubi
1Marisa BerishaKHF Shqiponja
2Selvie MullakadriaKHF Vellaznimi
3Blenarda BytyqiKHF Istogu
4Arona KrasniqiKHF Prishtina
5Fatime BasholliKHF Samadrexha
6Flaka HotiKHF Ferizaj
7Alba BardhiKHF Shqiponja
8Eliona MaksutiKHF Kastrioti
9Doresa RugovaKHF Istogu
10Aulona MalokuKHF Samadrexha
11Elsa KongjeliKHF Ferizaj
12Klea AjvaziKHF Prishtina
13Mirjeta DinolliKHF Ferizaj
14Arlinda MalokuKHF Samadrexha
15Elena BytyqiKHF Ferizaj
16Agnesa HysaKHF Vushtrria
17Erza TafilajKHF Dukagjini
18Eliona BrahimajKHF Istogu
19Elsa DanaKHF Vellaznimi
20Eliza FrokajKHF Shqiponja
21Aurela DurakuKHF Kastrioti
22Ermira BerishaKHF Prishtina
23Angjelina KrasniqiAker Topphandball /NOR
24Ariona DushicaAsk /SWE
25Rinesa AbdullahuFlint Tonsberg / NOR

Lajme tjera