Deçani shokon Prishtinën, në Gjakovë barazim, Rahoveci fiton në Mitrovicë

Ashtu si pritej, xhiroja e 14-të e Superligë së Kosovës në hendboll ka dhënë rezultate dhe ndeshje shumë interesante. Ndeshjet e xhiros së 14-të, të fundit për stinorin vjeshtor, u luajtën të mërkurën mbrëma.Befasinë e madhe e ka shkaktuar Deçani që e ka mposhtur Prishtinën me rezultat 29:27.Deçanasit nisën herët shkëputjen, ndërsa epërsia në pjesën […]