Përfundon xhiroja e parë, fitore e thellë e Egjiptit ndaj Kroacisë

Me ndeshjet e së premtes ka përfunduar xhiroja e parë e fazës grupore në Kampionatin Botëror të hendbollit që po mbahet në Poloni dhe Suedi.Për të keq të premten ka befasuar Kroacia, që pësoi humbje të thellë nga Egjipti. Ndeshja e grupit G përfundoi me fitoren 31:22 të Egjiptit. Befasues ishte rezultati edhe i ndeshjes […]