Hendbolli, sporti i tretë më i ranguar në vendin tonë

Komiteti Olimpik i Kosovës ka publikuar të martën listën e sporteve në bazë të kategorizimit. Hendbolli është sporti i tretë më i ranguar, pas xhudos e futbollit.Sipas vlerësimit të komisionit të KOK-ut, hendbolli mban vendin e tretë me 81.10 pikë.Futbolli, sipas komisionit, ishte pak mbi hendbollin e xhudoja kishte disa pikë më shumë. Por më […]

Kombëtaren U17 e pret kampionat i rëndësishëm në Greqi

Hendbollistet e Kombëtares U17 të Kosovës do të kenë një sfidë të rëndësishme në fund të muajit shkurt dhe fillim të muajit mars. Prej 26 shkurtit deri më 5 mars në Nafplio të Greqisë do të mbahet Kampionatin i 16-të Mesdhetar për hendbollistet e grupmoshës U17. Pos Kosovës do të marrin pjesë edhe Algjeria, Kroacia, […]