Mehmeti: Synojmë që Superkupën ta sjellim në qytetin e hendbollit

Skuadra e Ferizajt udhëton për në Istog me shpresë për ta fituar Superkupën e Kosovës në hendboll. Kështu ka thënë pivotja e Ferizajt, Shkurta Mehmeti. Ferizaj luan me Istogun në ndeshjen për Superkupë, të enjten nga ora 18:00. Ferizaj ka telashet e tij për shkak të palestrës, por është mobilizuar para ndeshjes për Superkupë. “Edhe […]

Ahmetxhekaj: Superkupën e duam në koleksionin tonë

Portierja e Istogut dhe e Kombëtares së Kosovës, Blerta Ahmetxhekaj, e vlerëson faktin që hendbollit kosovar i është shtuar edhe një garë. Ajo beson fuqishëm që trofeu i Superkupës do të zë vend në koleksionin e Istogut. Istogu luan me Ferizajn për Superkupën e Kosovës. Ndeshja do të luhet të enjten prej orës 18:00 në […]

Muqolli: Presim që Superkupa të jetë e jona

Te Besa Famgas janë optimistë se do ta fitojnë Superkupën e Kosovës në hendboll. Besa ka fituar dy trofetë e edicionit të kaluar dhe synon trofeun e parë të edicionit 2022/2023. Për Superkupë, Besa Famgas takohet me Kastriotin, të enjten nga ora 15:30 në Istog. Prej këtij viti, Superkupa do të jetë tradicionale. Beku Jon […]

Bislimi: Kastrioti është gati për Superkupë, do të japim më të mirën

Fillimi i mirë i stinorit pranveror ka motivuar skuadrën e Kastriotit para ndeshjes për Superkupën e Kosovës në hendboll. Kështu ka deklaruar kapiteni i skuadrës ferizajase, Jeton Bislimi. Kastrioti fillimisht barazoi në udhëtim me Rahovecin, ndërsa në fundjavën e kaluar e mposhti Prishtinën. Sidomos fitorja me Prishtinën ka frymëzuar ferizajasit para ndeshjes me Besa Famgasin. […]

Superkupë festive në Istog

Në kuadër të aktiviteteve shtetërore për shënimin e 15-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, të enjten në Istog do të luhen ndeshjet e Superkupës së Kosovës në hendboll. Superkupa tani e tutje do të jetë tradicionale, ndërsa këtë herë është edhe festive. Ndeshjet do të luhen në palestrën e qytetit në Istog. Prej orës 15:30 është […]