Prishtina fiton ndaj Shqiponjës me gola në çastet e fundit

Hendbollistet e Prishtinës janë kthyer te fitorja në Superligën e Kosovës. Pas humbjes nga Ferizaj, Prishtina të dielën mposhti Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 31:29. Ndeshja i ka takuar xhiros së 11-të të kampionatit të Kosovës. Ndeshja ishte thuajse e barabartë, ndërsa Shqiponja në një moment kishte epërsi prej pesë golash (16:11). Në 15 minutat […]

FHK-ja dënon rëndë sulmin ndaj delegatit Vitaku

Federata e Hendbollit e Kosovës e ka pranuar me shqetësim të madh lajmin për sulmin fizik ndaj delegatit të ndeshjes Istogu – Vushtrria, Sebahedin Vitaku.Delegati Vitaku është sulmuar gjatë ndeshjes së kadeteve të këtyre dy skuadrave. Sulmin e ka kryer një anëtar i kryesisë së klubit mysafir.FHK-ja dënon rëndë sulmin fizik ndaj delegatit. Lidhur me […]

Rahoveci fiton derbin me Prishtinën

Rahoveci e ka fituar derbin e xhiros së 17-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielën mbrëma, Rahoveci e mposhti Prishtinën në kryeqytet me rezultat 34:31. Ndeshja ishte e fortë dhe shumë interesante. Në pjesën e parë në epërsi ishin herë njëra e herë skuadra tjetër. Vreshtarët u shkëputën deri në tri gola […]