Të martën shorti i çerekfinales së Kupës së Kosovës

Të martën (nesër) tërhiqet shorti i çerekfinales së Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Shorti tërhiqet nga ora 15:00 në lokalet e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Te hendbollistët në çerekfinale paraqiten Besa Famgas, Prishtina, Trepça, Rahoveci, Kastrioti, Vëllaznimi, Deçani e Vushtrria. Ndërsa te hendbollistet në çerekfinale janë Istogu, Prishtina, Ferizaj, Vushtrria, Kastrioti, Shqiponja, […]

Pikët për skuadrat favorite

Në fundjavë janë luajtur ndeshjet e xhiros së 12-të në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Skuadrat favorite nuk kanë pasur telashe për t’i fituar pikët e reja.Kështu kampioni dhe lideri, Istogu, ka vazhduar serinë e fitoreve. Ka mposhtur Kastriotin në Ferizaj me rezultat 31:18. Vushtrria fitoi derbin lokal ndaj Samadrexhës me rezultat 36:20, ndërsa […]