Vazhdon Superliga A, ndeshje interesante në Ferizaj, Prishtinë e Mitrovicë

Pas pushimit për shkak të ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, këtë mesjavë zhvillohen ndeshjet e radhës në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt).Luhet xhiroja e 21-të, ndërsa ndeshja e parë është ajo në mes të Kastriotit dhe Rahovecit. Kjo ndeshje zhvillohet të mërkurën prej orës 19:00 në Ferizaj. Si për Kastriotin ashtu edhe për […]

Shorti përcakton që skuadrat favorite të jenë mysafire

Skuadrat favorite për vend në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll (vajzat) janë mysafire në ndeshjet çerekfinale. Kështu ka vendosur shorti i tërhequr të martën pasdite në lokalet e Federatës së Henbollit të Kosovës.Fituesi në fuqi i Kupës, Istogu, do të luaj në Ferizaj ndaj Kastriotit.Ferizaj do të jetë mysafir i Vëllaznimit […]

Ndeshje interesante në çerekfinale të Kupës

Prishtina – Vushtrria vlerësohet kryendeshja e fazës çerekfinale të garës për Kupën e Republikës së Kosovës në hendboll (meshkujt).Shorti është tërhequr të martën pasdite në lokalet e FHK-së, ndërsa ndeshjet luhen më 22 e 23 mars.Prishtina e Vushtrria luajnë në Superligën A dhe kanë pretendime të mëdha. Ndërkohë vetëm njëra prej tyre do të bëj […]