Derbi i vërtetë në Mitrovicë, Besa feston në fund

Një ndeshje shumë e fortë është zhvilluar të enjten mbrëma në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Janë përballur Trepça e Besa Famgas, ndërsa skuadra pejane ka festuar në fund.Ndeshjen e xhiros së 21-të të Superligës A (meshkujt), Besa e ka fituar me rezultatin 26:22. Shkëputjen në rezultat, kampionia në fuqi e ka bërë vetëm në minutat […]

Vushtrria mposht Prishtinën në kryeqytet

Hendbollistët e Vushtrrisë kanë shënuar fitore të madhe në kuadër të Superligës A. Të enjten pasdite në kuadër të xhiros së 21-të, Vushtrria fitoi në kryeqytet ndaj Prishtinës me rezultat 38:33.Vushtrriasit e nisën ndeshjen më mirë dhe krijuan epërsi prej 3:0 e më pas prej 6:2. Në minutën e 18-të rezultati ishte 14:8 në të […]