Vëllaznimi fiton ndaj Llapit në Podujevë

Vëllaznimi ka mposhtur Llapin në kuadër të Superligës B të Kosovës në hendboll. Të dielën mbrëma në Podujevë, gjakovarët fituan me rezultat 46:35.Ndeshja i takoi xhiros së 21-të. Llapjanët ishin në epërsi në 15 minutat e parë, kurse më pas gjakovarët nisën shkëputjen.Në pjesën e dytë mysafirët ishin vazhdimisht në epërsi.Egzon Lluka i shënoi dhjetë […]

Istogaset me tjetër fitore bindëse

Istogu nuk ka të ndalur në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të dielën, Istogu fitoi ndaj Ferizajt me rezultat 39:24, në ndeshjen e fundit të xhiros së 13-të të kampionatit të Kosovës. Istogaset nisën herët shkëputjen në rezultat, ndërsa fitorja e tyre nuk është rrezikuar asnjëherë. Tina Hetemi u shqua me 11 gola, ndërsa […]

Vazhdon ngritja e Vushtrrisë, fiton përballjen me Rahovecin

Vushtrria po vazhdon me rezultate të mira në Superligën A të Kosovës në hendboll. Të dielën në Vushtrri para një numri të konsiderueshëm shikuesish, skuadra vendase e mposhti Rahovecin me rezultatin 31:24.Kështu gara për plejof është bërë shumë interesante. Vushtrria ka dalë në vendin e tretë me 22 pikë. Rahoveci është i pesti me 21 […]

Trepça fiton derbin me Prishtinën dhe stabilizohet në vendin e dytë

Trepça e ka fituar derbin ndaj Prishtinës në kryeqytet për t’u stabilizuar në vendin e dytë në Superligën A të Kosovës në hendboll. Të dielën në kuadër të xhiros së 22-të, Trepça fitoi me rezultat 35:27. Mitrovicasit e nisën më mirë ndeshjen dhe ishin në epërsi deri në minutën e 23-të, kur Prishtina kaloi para, […]