Ndeshje dramatike në Vushtrri, Besa Famgas ndalet në barazim

Një ndeshje shumë interesante është luajtur të dielën mbrëma në Vushtrri, në një ambient të bukur sportiv dhe para një numri të madh shikuesish.U përballën Vushtrria e Besa Famgas, ndërsa pikët u ndanë në fund. Ndeshja e xhiros së 24-t të Superligës A të Kosovës në hendboll përfundoi 31:31. Ekipi pejan ishte në epërsi deri […]

Drita, kampione në Ligën e Parë

Me fitoren 41:36 ndaj Lepencit, Drita e Gjilanit ka përmbyllur një kampanjë shumë të suksesshme. Skuadra me traditë nga Gjilani ka fituar titullin e kampionit në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll.Rinor Selmani udhëhoqi Dritën drejt fitores, duke i shënuar 16 gola. Tetë gola i shënoi Agim Isufi, ndërsa shtatë i realizoi Landrit Mustafi.Drita […]

Kombëtarja e Kosovës në Marshin madhështor për Drejtësi

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës së bashku me shtabin teknik dhe drejtues të Federatës së Hendbollit të Kosovës morën pjesë në Marshin për Drejtësi. Marshi madhështor u mbajt të dielën në sheshet e Prishtinës, në mbështetje të luftës së UÇK-së.Dhjetëra mijëra qytetarë ishin pjesë e Marshit, në mesin e tyre edhe shumë sportistë.Kombëtarja e Kosovës […]