Përfundon gara në Superligën B

Ka përfunduar gara në Superligën B të Kosovës në hendboll.Ndeshja e fundit është luajtur të hënën mbrëma në Gjakovë në mes të Vëllaznimit dhe Llapit. Fitore me rezultat 44:35 ka shënuar skuadra e Vëllaznimit.Luigj Kolaj i shënoi nëntë gola për Vëllaznimin, ndërsa tetë i kishte Florian Rexha. Te Llapi nëntë gola i shënoi Altin Mani, […]

Ndeshje interesante në gjysmëfinale të Kupës

Trepça – Prishtina dhe Rahoveci – Besa Famgas janë gjysmëfinalet e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Shorti është tërhequr të hënën në lokalet e Federatës së Hendbollit të Kosovës.Shortin e ka tërhequr komesari i garave, Isak Osmani.Turneu final i Kupës së Kosovës në hendboll do të zhvillohet me 6 […]

Istogu e Ferizaj takohen në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Istogu e Ferizaj takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencën e femrave. Shorti për gjysmëfinale është tërhequr të hënën në lokalet e Federatës së Hendbollit të Kosovës.Istogu është fitues në fuqi, ndërsa synon trofeun edhe këtë edicion. Por synime të mëdha ka edhe Ferizaj. Kështu që pritet ndeshje e […]