Përfundon stinori i rregullt në Superligën e hendbollisteve

Të dielën janë luajtur ndeshjet e fundit të stinorit të rregullt në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Në kuadër të xhiros së 18-të, të dielën u luajtën tri ndeshje.Istogu fitoi ndaj Vëllaznimit me rezultat 47:25, ndërsa në udhëtim fitoi edhe Ferizaj. E mposht Shqiponjën me rezultat 37:26. Vushtrria fitoi në Klinë ndaj Dukagjinit, 51:35.Istogu […]

Kombëtarja përfundon kualifikimet për Euro 2024

Kombëtarja e Kosovës në hendboll i ka përfunduar kualifikimet për Euro 2024.Ndeshjen e fundit Kombëtarja jonë e luajti të dielën mbrëma në Velenje. U mposht nga Sllovenia me rezultat 33:28. Pas pjesës së parë rezultati ishte 19:12 për sllovenët. Në periudha, Kombëtarja jonë ka shfaqur ndeshje të mirë dhe ka shënuar gola të bukur. Por […]

Samadrexha ndalet në barazim, largohet nga Superliga

Skuadra e Jusuf Gërvallës e ka ndalur në barazim skuadrën e Samadrexhës. Të shtunën në kuadër të xhiros së fundit (18) të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat), Jusuf Gërvalla e Samadrexha luajtën 24:24 në Deçan.Kështu Samadrexha do ta përfundojë kampionatin në vendin e tetë dhe në edicionin e ardhshëm do të luaj në Ligën […]