Besa Famgas kualifikohet në finale të plejofit

Besa Famgas është kualifikuar në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).Të dielën hendbollistët e Besës së Pejës fituan bindshëm në Vushtrri me rezultat 32:24.Besa Famgas e kishte fituar bindshëm edhe ndeshjen e parë ndaj Vushtrrisë, të luajtur në Pejë. Dhe me rezultat 2:0 kalon në finaleDenis Shabanoviq ishte më efikasi te […]

Trepça në finale, fiton ndeshjen dramatike ndaj Prishtinës

Trepça është finalistja e parë e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Trepça në gjysmëfinale ka shënuar dy fitore ndaj Prishtinës.Fitoren e dytë dhe vendimtare, skuadra mitrovicase e arriti të dielën në kryeqytet. Ndeshja dramatike përfundoi 32:31 në të mirë të Trepçës. Golin e fitores e shënoi Deniz Terziqi në minutën e 59-të. […]

Besa Famgas e Trepça në kërkim të finales

Të dielën janë ndeshjet e dyta në serinë gjysmëfinale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Skuadrat që i fituan ndeshjet e para, Besa Famgas e Trepça, janë mysafire.Kampionia në fuqi, Besa Famgas, fitoi 33:23 ndaj Vushtrrisë, të enjten në Pejë. Të dielën prej orës 19:00 është ndeshja në Vushtrri dhe skuadra e […]