Besa Famgas kualifikohet në finale të plejofit

Besa Famgas është kualifikuar në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).
Të dielën hendbollistët e Besës së Pejës fituan bindshëm në Vushtrri me rezultat 32:24.
Besa Famgas e kishte fituar bindshëm edhe ndeshjen e parë ndaj Vushtrrisë, të luajtur në Pejë. Dhe me rezultat 2:0 kalon në finale
Denis Shabanoviq ishte më efikasi te Besa me tetë gola. Nga pesë i kishin Nikola Prce e Arbios Mushkolaj.
Te Vushtrria, tetë gola i shënoi Nemanja Drakuloviq, ndërsa pesë i kishte Felippe Teixeira.
Besa në finale të plejofit luan me Trepçën. E synon titullin e radhës.
Ndaj Vushtrrisë të dielën, Besa Famgas nisi herët shkëputjen dhe më pas ka mbajtur epërsi të lartë deri në fund të ndeshjes.

Lajme tjera