Vushtrria fiton ndeshjen shumë dramatike, kualifikohet në finale

Gentiana Basholli ka shkëlqyer për ta dërguar Vushtrrinë në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll.Vushtrria vetëm pas dy vazhdimeve nga pesë minuta e mposhti Ferizajn me rezultat 29:28. Dhe golin e fitores e shënoi Basholli në sekondat e fundit.Basholli i realizoi 12 gola, duke qenë e pandalshme për lojtaret ferizajase.Ndeshja u luajt […]