Besa Famgas fiton finalen e parë

Besa Famgas ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll.Në atmosferë të bukur sportive, para një numri të madh shikuesish në palestrën “Karagaçi”, Besa mposhti Trepçën me rezultat 30:27. Ndeshja e së shtunës ishte e fortë dhe e hapur deri në aksionet e fundit. Më shumë shfaqi skuadra vendase […]

“Karagaçi”, arenë e finales së parë

Te Besa Famgas e te Trepça janë shprehur optimistë para ndeshjes së parë të finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).Ndeshja e parë finale zhvillohet të shtunën (sonte) prej orës 19:00 në palestrën “Karagaçi” në Pejë.Besa Famgas ka përparësinë e terrenit vendas në ndeshjen e parë e po ashtu traditën e sukseseve […]