Tri ndeshje të rëndësishme në Prishtinë

Të mërkurën luhen tri ndeshje të rëndësishme në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Fillimisht prej orës 16:00 takohen juniorët e Prishtinës dhe Trepçës. Për shkak të rezultateve 34:33 dhe 33:34 mes këtyre dy skuadrave, sipas propozicioneve të garave për grupmoshat e reja, luhet ndeshja e tretë për të përcaktuar pozitën e parë në […]

Selektori Shabani takohet me portieren e talentuar Aurora Kryeziu

Selektori i Kosovës në hendboll (femrat) Agron Shabani, ditët e kaluara na qëndruar në Gjermani. Shabani e ka përcjellë nga afër paraqitjen e portieres së talentuar Aurora Kryeziu në turneun final të kampionatit të Gjermanisë për juniore.18-vjeçarja Aurora Kryeziu ishte prej më të merituarave që skuadra Blomberg-Lippe u shpall kampione te junioret. Në finale, Blomberg-Lippe […]