Prishtina i bashkohet Besës në finale

Prishtina është finalistja e dytë në Ligën e juniorëve të Kosovës në hendboll. Në gjysmëfinalen e dytë, Prishtina e mposhti Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat të ngushtë, 26:24.Të dielën prej orës 18:00, Prishtina luan në finale me Besa Famgasin. Prej orës 16:00, Vëllaznimi e Trepça luajnë për vend të tretë. Ndeshjet luhen në Pallatin e […]

Besa Famgas, finalistja e parë në ligën e juniorëve

Besa Famgas është finalistja e parë në Ligën e juniorëve të Kosovës në hendboll. Të shtunën në gjysmëfinale, Besa e Pejës e mposhti Trepçën me rezultat 24:17. Ndeshja u luajt në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë ku zhvillohet i gjithë turneu Final4 i ligës së juniorëve.Të rinjtë e ekipit pejan ishin në epërsi […]