Kombëtarja U19 barazon në miqësoren e parë me Bullgarinë

Në kuadër të përgatitjeve për Kampionatin Evropian që prej të shtunës zhvillohet në Prishtinë, Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll të dielën luajti ndeshje miqësore me Bullgarinë U19. Vajzat tona kishin paraqitje të mirë, ndërsa rezultati në fund ishte 23:23. Pas pjesës së parë bullgaret ishin një gol para, 14:13. Më shumë se rezultati në […]

Arona Krasniqi: Jemi shumë të motivuara për Evropian

Pivotja Arona Krasniqi është prej lojtareve të rëndësishme të Kombëtares U19 të Kosovës që po përgatitet për Kampionatin Evropian që prej 8 deri më 16 korrik mbahet në Prishtinë. Arona është ende vetëm 16-vjeçare dhe llogaritet shpresë e hendbollit kosovar. Më herët këtë vit ajo kishte fituar rastin të ushtronte me Kombëtaren A, ndërsa tani […]

Deçani fiton garën e fatosave

Të shtunën në Deçan është zhvilluar gara në ligën e fatosave. Gara është zhvilluar në formë turneu, ndërsa kampion u shpallën fatosat e Deçanit. Ata në finale fituan ndaj Istogut me rezultat 14:8.Fillimisht Rahoveci mposhti Besa Famgasin me rezultat 20:17. Në ndeshjen e dytë Deçani mposhti Llapin me 10:7, ndërsa Istogu fitoi ndaj Prishtinës me […]