Italia, kampione e Evropianit në Prishtinë

Italia është kampione e Evropianit U19 për hendbolliste, Divizioni B, të mbajtur në Prishtinë. Të dielën në finalen e madhe, Italia fitoi ndaj Austrisë me rezultat bindës, 29:21.Italia ka shkëlqyer gjatë gjithë kampionatit, ndërsa i ka fituar të gjitha ndeshjet. Ka shfaqur nivel të lartë edhe në finale, duke realizuar aksione të bukura dhe mbrojtje […]

Kosova e fiton ndeshjen e fundit në Evropian

Kombëtarja e Kosovës e ka mbyllur me fitore Kampionatin Evropian U19 për hendbolliste. Të dielën në ndeshje për vend të shtatë, Kosova e mposhti Letoninë. Vajzat tona kanë dominuar që nga fillimi dhe kanë fituar me rezultat 36:31. Kombëtarja jonë ka mbajtur epërsi solide gjatë tërë ndeshjes dhe ka festuar në fund.Mirjeta Dinolli u shpall […]

Kosova pëson nga Izraeli

Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje nga Izraeli në ndeshjen për plasman në Kampionatin Evropian U19 për hendbolliste.Të shtunën në Prishtinë vajzat tona pësuan me rezultat 39:25.Pjesa e parë është dominuar plotësisht nga Kosova. Kombëtarja jonë ishte vazhdimisht në epërsi prej disa golash. Pas 30 minuta lojë rezultati ishte 15:13 për Kosovën.Krejt ndryshe ishte pjesa […]